איזה אחסון הכי מתאים לאתר וורדפרס? או מה הצעת אחסון אתר וורדפרס הטובה ביותר?

בתור אחד שמתעסק הרבה עם אתרי וורדפרס, שואלים אותי המון  – איזה אחסון הכי מתאים לאתר וורדפרס? או מה הצעת אחסון אתר וורדפרס הטובה ביותר?

אז התשובה היא כמובן תלוי 🙂

אם מדובר על אתר תדמית קטן עם מספר מבקרים לא גדול(מקסימום כמה עשרות ביום) שאין לו המון תמונות גדולות וכבדות ו/או וידאו שמשדר ישירות מהאתר –  אז אחסון אתר וורדפרס זול ופשוט עם איזה שהוא cdn חינמי בד"כ מספיק בהחלט.

אחסון אתר וורדפרס זול ופשוט הכוונה למה שרוב חברות האחסון ממליצות על מסלול בייסיק לאתר וכ' – למשל חברת site5 מציעה אחסון אתר וורדפרס בעלות של בין 4.95$ ל$11.95 לחודש מה שאומר סביב ה500-250 ש"ח לשנה (תלוי בנפח ועוד כמה דברים), בשביל אתר קטן זה יכול בהחלט להספיק ואין ממש צורך לשלם יותר.

במקרים אחרים, אם מדובר על אתר עם צריכת משאבים גבוהה יותר למשל:

 • חנות WooCommerce עם מעבר לכמה מוצרים בודדים
 • אתר עם כמה עשרות עמודים/פוסטים ועם התוסף WPML – התוסף הזה אמנם מדהים ומצוין ממש לאתרים רב לשוניים אבל מגביר משמעותית את צריכת המשאבים של האתר
 • שילוב של חנות  WooCommerce עם WPML כמובן
 • אתר עם תמונות גדולות ו/או וידיואים שמשדרים ישירות מהאתר(הכוונה לא דרך יוטיוב,וימאו,ענן של אמזון וכ')
 • אתר עם מאות עמודים/פוסטים ומעלה
 • אתר עם מספר כניסות גבוה – מאות כניסות ומעלה ביום

בכל המקרים הנ"ל הייתי ממליץ על אחסון אתר וורדפרס מתקדם יותר, ההמלצה שלי לאחסון אתר וורדפרס ברמה הגבוהה ביותר שקיימת היום(אובייקטיבית) היא אחסון אתר וורדפרס בחברת wpEngine שמציעה באמת את האחסון אתר וורדפרס הטוב ביותר שקיים היום בשוק.

מה הופך את wpEngine להצעת אחסון אתר וורדפרס הטובה ביותר?

 • טכנולוגיה וחומרה  – השרתים והחומרה שלהם ממש מצוינים – באופן עקרוני אם אתה יודע מה לבקש ואיל לקנפג את השרת שלך תוכל להגיע לרמות גבוהות של חומרה ואופטימיזציה של השרת אבל:
  א. בד"כ ללקוחות רגילים אין את הידע והיכולות האלא
  ב. אם האתר לא מאוד גדול וההתעסקות וההשקעה הזו לא תהיה ממש מוצדקת
  ב wpEngine אתה מקבל חומרה וביצועים מותאמים לאתר שלך ללא צורך בהגדרות או ידע טכני מתקדם, אני יכול להעיד על אתרים שטיפלתי בהם שפשוט לא סחבו על שרתים קודמים, נתקעו, היו איטיים וכ' ופשוט ברגע שהעברנו אותם לwpEngine עוד לפני אופטימיזציה או כל פעולה אחרת האיטיות והבעיות פשוט נפתרו.
 • גיבויים – יש הרבה אחסונים שמציעים גיבויים אוטומטיים וכ' – אבל לדעתי הקלות לבצע גיבוי ולשחזר אתר מגיבוי אוטומטי שיש בwpEngine היא מדהימה – זה חשוב כי שזה לא כ"כ קל אז מתעצלים לעשות את זה וכשיש גיבוי אוטומטי כל יום ולבצע גיבוי ידני זה קליק אחד אז לא מתעצלים – מבצעים גיבוי בכל עדכון גרסה או עדכון פלאגאין וחוסכים הרבה צלילים של כף יד מכה במצח 🙂
 • סטייגי'נג – הפיצ'ר שאני אישית הכי מרגיש אותו ולא ראיתי אותו בכלל בשום חברה אחרת, אא"כ אתה ממש יוצר אותו ידנית בשרת שלך.
  מה שהפיטצר הזה נותן במילים פשוטות הוא שבלחיצת כפתור אחת אתה יוצר שכפול של כל האתר שלך גם של הקבצים וגם של הדתה בייס להתקנה חדשה באויר אם לדוגמא הכתובת של האתר שלי היא:
  https://www.studio-hitchadshut.co.il/
  אז הכתובת של סביבת הסטייג'ינג שלי תהיה
  studio-hitchadshut.staging.wpengine.com
  אעשה את כל השינויים שלי בסביבת הסטייג'ינג ולאחר שאסיים בלחיצת כפתור אחת אעביר את האתר(קבצים + דתהבייס/קבצים+טבלאות ספציפיות מהדתהבייס/רק קבצים) מסביבת הסטייגינג לאתר הלייב
  למי שלא מכיר מה זה אז זה הולך ככה:
  בקורס המצוין של treehouse (לחצו כאן ותנו חיפוש ל-"Modern WordPress Workflow") על תהליך פיתוח מודרני לאתר וורדפרס מסבירים שזה הולך ככה – אתה מפתח בלוקל אצלך על המחשב – מעלה את זה לשרת ביניים(סטייגי'נג)עושה את כל הבדיקות, מראה ללקוח וכ' ולאחר שהכל פיקס אתה מעלה את זה לשרת לייב (פרודקשיין)- השרת ששם האתר יושב בפועל.
  אם אין לך חשבון ב wpEngine אתה צריך ליצור סביבת פיתוח נוספת באויר מעבר לסביבת פיתוח הלקולית שלך על המחשב וכל פעם לסנכרן ידני כל שינוי בין הסטייגי'נג לפרודקשיין – דבר שמחרפן בשלב הפיתוח ומחרפן ++ עד בלתי אפשרי כאשר עושים את הנגיעות הליטושים והשינויים האחרונים בפרויקט.
  עוד יותר חשוב זה כאשר האתר כבר באויר –  ורוצים לשנות דברים/לפתח דברים נוספים/לעדכן מערכת/תבנית/תוספים וכ' עושים הכל בסטייג'ינג ורק כאשר מסיימים בודקים ורואים שהכל פיקס מעבירים את זה לשרת הלייב
 • אפשרות לעבודה עם גיט וסנכרון טוב עם גיטהאב/ביטבקט – חשוב מאוד ושימושי מאוד כאשר כמה מפתחים עובדים במקביל על האתר.
 • CDN מובנה של wpEngine  – למי שלא מכיר cdn זה שקיימים "שיכפולים" של האתר במספר שרתים ברחבי העולם וכל גולש מקבל את העותק שהכי קרוב אליו גאוגרפית, דבר שמשפר מאוד את הטעינה והמהירות של האתר, ככה יוצא שלמשל אתר geektime.co.il בלוג הטכונולגיה המוביל בארץ(לדעתי לפחות…)שממוקד לגולשים מהארץ יכול לתת מהירות תגובה וטעינה גבוהות מאוד לאלפי גולשים ביום אפילו שבפועל הוא מאוחסן באירופה(מי שמתעניין כל הפרטים שלהם על האחסון וההמלצות על wpEngine נמצאים פה)
 • אבטחה FIREWALL ועדכונים – מעבר למערכת מתקדמת מאובטחת מאוד בwpEngine מאוד מקפידים על עדכוני מערכת, תוספים ותבניות. אם אתה מתעצל/שוכח וכ' ונשאר עם דברים לא מעודכנים דבר שיכול להוביל לבעיות אבטחה וביצועים, אתה מתחיל לקבל תזכורות ולאחר מכן אפילו דרישה לטפל בדברים האלא, חלק מהעדכונים אפילו מבוצעים אוטומטית אם הגדרת ככה – מאוד נח ומאוד חשוב
 • קשינג,מניפיקציה ואופטימיזציה מדהימים – זה גם פלוס מדהים של wpEngine, אתה אמנם מוגבל עם כל מיני פלאגאינים של וורדפרס שמטפלים בקשינג וכ' כמו למשל w3-total-cache וכ', אבל לעניות דעתי העבודה שwpEngine עושה בתחום הזה בתורה אוטמטית נותנת תוצאות מדהימות שבאות לידי ביטוי בפועל בכל מיני כלי בדיקות כמו זה למשל.

אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות פה למטה.

לא בטוחים לגבי איזה סוג אחסון אתר וורדפרס מתאים לכם? רוצים לברר פרטים נוספים או להתייעץ? רוצים שנעזור לכם עם רכישת האחסון בפועל? מלאו את הפרטים פה בטופס

שם

דואר אלקטרוני

איזה סוג אחסון אני מחפש?

פרטים נוספים